Mastodon API (1.0.0-alpha2) - en to cy translation catalogue (8 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: - None -
cy: - Dim -

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Image style
cy: Arddull delwedd
