Mastodon API (1.0.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: توضیحات

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: شناسه

en: Entity
fa: عنصر

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Image field
fa: فیلد تصویر

en: Image style
fa: سبک تصویر
