Mastodon API (1.0.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Entity
hi: इकाई

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundles
hi: बंडल

en: Image style
hi: छवि शैली
