Mastodon API (1.0.0-alpha2) - en to hr translation catalogue (10 entries)

en: Type
hr: Vrsta

en: Description
hr: Opis

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Settings
hr: Postavke

en: Label
hr: Oznaka

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Image style
hr: Stil slike
