Mastodon API (1.0.0-alpha2) - en to ku translation catalogue (9 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Type
ku: جۆر

en: Description
ku: دەربارە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Label
ku: پێناس

en: Image style
ku: شێوازی وێنە
