Mastodon API (1.0.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (14 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Entity
ro: Entitate

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Bundles
ro: Tipuri

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Access Token
ro: Token de acces
