Mastodon API (1.0.0-alpha3) - en to bg translation catalogue (8 entries)

en: Status
bg: Статус

en: Type
bg: Тип

en: Description
bg: Описание

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: - None -
bg: - Не -

en: Settings
bg: Настройки

en: Label
bg: Заглавие
