Mastodon API (1.0.0-alpha3) - en to bn translation catalogue (8 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Type
bn: টাইপ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
