Mastodon API (1.0.0-alpha3) - en to et translation catalogue (15 entries)

en: Status
et: Olek

en: Type
et: Liik

en: Description
et: Kirjeldus

en: Disabled
et: Keelatud

en: Enabled
et: Lubatud

en: - None -
et: - Puudub -

en: Settings
et: Seaded

en: Label
et: Nimetus

en: Entity
et: Olem

en: Machine name
et: Süsteemne nimetus

en: Entity type
et: Olemi tüüp

en: Bundles
et: Kogumid

en: Alt text
et: Alternatiivkirjeldus

en: Image field
et: Pildi väli

en: Image style
et: Pildi stiil
