Mastodon API (1.0.0-alpha3) - en to is translation catalogue (8 entries)

en: Status
is: Støða

en: Type
is: Slag

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: - None -
is: - Einki -

en: Settings
is: Setingar

en: Machine name
is: Maskinnavn
