Mastodon API (1.0.0-alpha3) - en to gu translation catalogue (9 entries)

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Description
gu: વર્ણન

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર

en: Image style
gu: ચિત્ર શૈલી
