Mastodon API (1.0.0-alpha3) - en to lv translation catalogue (14 entries)

en: Status
lv: Statuss

en: Type
lv: Veids

en: Description
lv: Apraksts

en: Disabled
lv: Atspējots

en: Enabled
lv: Iespējots

en: - None -
lv: - Neviens -

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Label
lv: Etiķete

en: Entity
lv: Entītija

en: Machine name
lv: Mašīnvārds

en: Entity type
lv: Entītijas veids

en: Bundles
lv: Komplekti

en: Alt text
lv: ALT teksts

en: Image style
lv: Attēla stils
