Mastodon API (1.0.0-alpha3) - en to mr translation catalogue (10 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Type
mr: प्रकार

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Settings
mr: संरचना

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: ID
mr: आय डी

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार
