Mastodon API (1.0.0-alpha3) - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Entity
ru: Сущность

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Upload a file
ru: Загрузить файл

en: Instances
ru: Экземпляры

en: Bundles
ru: Наборы

en: Alt text
ru: Alt текст

en: Image field
ru: Поле изображения

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: Access Token
ru: Ключ доступа
