Mastodon API (1.0.0-alpha3) - en to gl translation catalogue (14 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Type
gl: Tipo

en: Description
gl: Descrición

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Settings
gl: Axustes

en: Label
gl: Etiqueta

en: Entity
gl: Entidade

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: Instances
gl: Instancias

en: Alt text
gl: Texto alternativo

en: Image style
gl: Estilo de imaxe
