Mastodon API (1.0.0-alpha3) - en to ug translation catalogue (8 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Type
ug: تىپى

en: Description
ug: بايانى

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: - None -
ug: يوق

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Label
ug: بەلگە
