Material Admin (8.x-1.0-alpha4) - en to ja translation catalogue (47 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Author
ja: 投稿者

en: Description
ja: 説明

en: Version
ja: バージョン

en: Name
ja: 名前

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to parent page
ja: 親ページへ移動

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Preview
ja: プレビュー

en: Help
ja: ヘルプ

en: Access
ja: アクセス

en: Web Server
ja: ウェブサーバー

en: Database
ja: データベース

en: Published
ja: 掲載

en: Filter
ja: フィルター

en: Up
ja: 上へ

en: System
ja: システム

en: Uninstall
ja: アンインストール

en: Close
ja: 閉じる

en: Select all rows in this table
ja: このテーブルのすべての列を選択する

en: Deselect all rows in this table
ja: このテーブルのすべての列を非選択にする

en: Not published
ja: 非掲載

en: You are here
ja: 現在地

en: Tabs
ja: タブ

en: Next page
ja: 次ページ

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Memory limit
ja: メモリの制限

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Bulk operations
ja: 一括処理

en: Module dependencies
ja: モジュールの依存関係

en: Pagination
ja: ページ送り

en: No modules are available to uninstall.
ja: アンインストールできるモジュールはありません。

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
ja: この権限は、ログイン中ユーザーの役割から継承されます。

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Last Cron Run
ja: 最後の Cron 実行

en: Last page
ja: 最終ページ

en: Drupal Version
ja: Drupal バージョン

en: Last saved
ja: 最終更新

en: Not saved yet
ja: 未保存

en: Book outline for @book.title
ja: @book.title のブックアウトライン

en: Book traversal links for
ja: ブック横断リンク:

en: First page
ja: 先頭ページ

en: Page @items.current
ja: @items.current ページ

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
ja[0]: 以下の理由により @module.module_name をアンインストールすることができません:
ja[1]: 以下の理由により @module.module_name をアンインストールすることができません:

en: General System Information
ja: システム全体の情報
