Material Admin (8.x-1.0-alpha7) - en to ar translation catalogue (36 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Version
ar: النسخة

en: Name
ar: الاسم

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to parent page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأم

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Preview
ar: معاينة

en: Help
ar: المساعدة

en: Access
ar: الوصول

en: Upload
ar: رفع

en: Web Server
ar: خادم الشبكة

en: Database
ar: قاعدة البيانات

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Up
ar: اعلى

en: System
ar: النظام

en: Uninstall
ar: إزالة

en: Close
ar: إغلاق

en: Select all rows in this table
ar: اختر كل الصفوف في هذا الجدول

en: Deselect all rows in this table
ar: ألغ اختيار كل الصفوف في هذا الجدول

en: Not published
ar: لم ينشر

en: You are here
ar: أنت هنا

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Memory limit
ar: حد الذاكرة

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Module dependencies
ar: متطلبات الوحدة

en: No modules are available to uninstall.
ar: لا توجد وحدات يمكن إزالتها.

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
ar: هذه الصلاحية منبثقة من دور المستخدم المعرف.

en: Book outline for @book.title
ar: خطوط الكتاب العريضة لعنوان @book.

en: Book traversal links for
ar: كتاب روابط اجتياز لـ
