Material base (8.x-1.12) - en to fa translation catalogue (37 entries)

en: Home
fa: خانه

en: E-mail
fa: پست الکترونیکی

en: Content
fa: محتوا

en: Actions
fa: عملکردها

en: Login
fa: ورود

en: Search
fa: جستجو

en: Password
fa: گذرواژه

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Tools
fa: ابزارها

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Second sidebar
fa: نوار جانبی دوم

en: Powered by Drupal
fa: قدرت گرفته از دروپال

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Header background
fa: زمینه سربرگ

en: Reset your password
fa: بازنشانی گذرواژه خود

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه

en: User account menu
fa: منوی حساب کاربری
