Material base (8.x-2.0-beta3) - en to da translation catalogue (39 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: Actions
da: Handlinger

en: Search
da: Søg

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Page title
da: Sidetitel

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Tools
da: Værktøjer

en: Messages
da: Beskeder

en: Tabs
da: Faner

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Overlay
da: Overlejring

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Powered by Drupal
da: Drives af Drupal

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Sidebar second
da: Anden sidebar

en: Previous page
da: Forrige side

en: Theme name
da: Theme-navn

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Last page
da: Sidste side

en: First page
da: Første side

en: Page @items.current
da: Side @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu
