Material base (8.x-2.0-beta3) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Content
ja: コンテンツ

en: Actions
ja: アクション

en: Search
ja: 検索

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Layout
ja: レイアウト

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Tools
ja: ツール

en: Messages
ja: メッセージ

en: Standard
ja: 標準

en: Tabs
ja: タブ

en: Next page
ja: 次ページ

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Overlay
ja: オーバーレイ

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Permanent
ja: 恒久的

en: Pagination
ja: ページ送り

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Sidebar first
ja: 第１サイドバー

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Sidebar second
ja: 第２サイドバー

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Theme name
ja: テーマ名

en: Footer menu
ja: フッターメニュー

en: Last page
ja: 最終ページ

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: First page
ja: 先頭ページ

en: Page @items.current
ja: @items.current ページ

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: User account menu
ja: ユーザーアカウントメニュー
