Material base (8.x-2.0-beta5) - en to he translation catalogue (38 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Content
he: תוכן

en: Actions
he: פעולות

en: Search
he: חיפוש

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Help
he: עזרה

en: Layout
he: פריסה

en: Page title
he: כותרת דף

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Tools
he: כלים

en: Messages
he: מסרים

en: Standard
he: רגיל

en: Tabs
he: לשוניות

en: Next page
he: הדף הבא

en: Go to first page
he: לעמוד הראשון

en: Go to last page
he: לעמוד האחרון

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Permanent
he: קבוע

en: Pagination
he: דפדוף

en: Powered by Drupal
he: מונע באמצעות דרופל

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Sidebar first
he: עמודת צד ראשונה

en: Main page content
he: תוכן

en: Highlighted
he: מובלט

en: Sidebar second
he: עמודת צד שניה

en: Previous page
he: הדף הקודם

en: Footer menu
he: תפריט בתחתית הדף

en: Last page
he: הדף האחרון

en: First page
he: דף ראשון

en: Page @items.current
he: עמוד @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
he: נכתב ע"י @author_name ב@date
