Material Icons (2.0.2) - en to de translation catalogue (11 entries)

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Icons
de: Symbole

en: About
de: Über

en: Default Style
de: Standard-Stil

en: Additional Classes
de: Zusätzliche CSS-Klassen

en: Insert Icon
de: Symbol einfügen

en: Icon Style
de: Symbolstil

en: Icon Name
de: Icon-Name

en: The name of the icon
de: Der Name des Icons

en: The style of the icon
de: Der Stil des Icons
