Materialize – Google Material base theme (2.0.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (78 entries)

en: Forms
cs: Formuláře

en: Home
cs: Domů

en: Images
cs: Obrázky

en: Previous
cs: Předchozí

en: Next
cs: Další

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Content
cs: Obsah

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Download
cs: Stáhnout

en: all
cs: vše

en: Edit
cs: Upravit

en: Search
cs: Hledat

en: None
cs: Žádné

en: Settings
cs: Nastavení

en: Go to previous page
cs: Přejít na předchozí stranu

en: Go to next page
cs: Přejít na další stranu

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: Help
cs: Nápověda

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Large
cs: Velký

en: Add
cs: Přidat

en: Manage
cs: Správa

en: Visible
cs: Viditelné

en: Components
cs: Komponenty

en: Upload
cs: Nahrát

en: Configure
cs: Nastavení

en: file
cs: soubor

en: Create
cs: Vytvořit

en: Filter
cs: Filtr

en: Normal
cs: Normální

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: General
cs: Obecné

en: Log in
cs: Přihlásit se

en: Uninstall
cs: Odinstalovat

en: Install
cs: Instalovat

en: Close
cs: Zavřít

en: Hidden
cs: Skryté

en: Select all rows in this table
cs: Označit všechny řádky v této tabulce

en: Deselect all rows in this table
cs: Zrušit označení všech řádek v této tabulce

en: Buttons
cs: Tlačítka

en: image
cs: obrázek

en: Automatic
cs: Automatické

en: Next page
cs: Následující stránka

en: medium
cs: střední

en: Apply
cs: Použít

en: large
cs: velké

en: Go to first page
cs: Přejít na první stranu

en: Go to last page
cs: Přejít na poslední stranu

en: Enter the terms you wish to search for.
cs: Zadejte hledaný termín.

en: Add another item
cs: Přidat další položku

en: Restore
cs: Obnova

en: Rebuild
cs: Znovu sestavit

en: Skip to main content
cs: Přejít k hlavnímu obsahu

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: mobile
cs: mobilní

en: Breadcrumbs
cs: Drobečková navigace

en: Page bottom
cs: Dolní část stránky

en: Update style
cs: Aktualizovat styl

en: Add effect
cs: Přidat efekt

en: Highlighted
cs: Zvýrazněno

en: Previous page
cs: Předchozí stránka

en: Last page
cs: Poslední stránka

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
cs: Do tohoto pole může být nahráno neomezené množství souborů.

[ctx: Sort order]
en: Order
cs: Pořadí

en: One file only. | Maximum @count files.
cs[0]: Pouze jeden soubor.
cs[1]: Maximálně @count souborů.

en: Site header
cs: Hlavička webu

en: Allowed types: @extensions.
cs: Povolené typy: @extensions.

en: Install and set as default
cs: Nainstalovat a nastavit jako výchozí

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
cs: Obrázky větší než <strong>@max</strong> pixelů budou zmenšeny.

en: @size limit.
cs: Limit @size.
