Materialize – Google Material base theme (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (29 entries)

en: all
nl: alle

en: Search
nl: Zoeken

en: Large
nl: Groot

en: Visible
nl: Zichtbaar

en: Components
nl: Componenten

en: file
nl: bestand

en: Normal
nl: Normaal

en: Advanced
nl: Uitgebreid

en: General
nl: Algemeen

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Buttons
nl: Knoppen

en: archive
nl: archief

en: image
nl: afbeelding

en: medium
nl: gemiddeld

en: large
nl: groot

en: Enter the terms you wish to search for.
nl: Geef de woorden op waarnaar u wilt zoeken.

en: Layouts
nl: Lay-outs

en: mobile
nl: mobiel

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
nl: Een onbeperkt aantal bestanden kan naar dit veld worden geupload.

en: One file only. | Maximum @count files.
nl[0]: Slechts één bestand.
nl[1]: Maximaal @count bestanden.

en: Site header
nl: Site kop

en: Allowed types: @extensions.
nl: Toegestane types: @extensions.

en: Images must be exactly <strong>@size</strong> pixels.
nl: Afbeeldingen moeten exact <strong>@size</strong> pixels zijn.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
nl: Afbeeldingen moeten groter zijn dan <strong>@min</strong> pixels. De afmetingen van afbeeldingen groter dan <strong>@max</strong> pixels worden aangepast.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
nl: Afbeeldingen moeten groter zijn dan <strong>@min</strong> pixels.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
nl: De afmetingen van afbeeldingen groter dan <strong>@max</strong> pixels worden aangepast.

en: @size limit.
nl: @size limiet.

en: Upload requirements
nl: Upload vereisten
