Materialize – Google Material base theme (8.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (31 entries)

en: Home
ru: Главная

en: all
ru: все

en: Search
ru: Поиск

en: Large
ru: Большой

en: Visible
ru: Видимый

en: Components
ru: Компоненты

en: file
ru: файл

en: Logo
ru: Логотип

en: Normal
ru: Нормальный

en: Advanced
ru: Расширенные

en: General
ru: Общий

en: Hidden
ru: Скрытый

en: Buttons
ru: Кнопки

en: archive
ru: архив

en: image
ru: изображение

en: medium
ru: средний

en: large
ru: большой

en: Enter the terms you wish to search for.
ru: Введите ключевые слова для поиска.

en: Layouts
ru: Макеты

en: video
ru: видео

en: mobile
ru: Мобильный

en: Breadcrumbs
ru: Строка навигации

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
ru: Это поле позволяет загрузить неограниченное количество файлов.

en: One file only. | Maximum @count files.
ru[0]: Только один файл.
ru[1]: Максимум @count файла.
ru[2]: Максимум @count[2] файлов.

en: Site header
ru: Шапка сайта

en: Allowed types: @extensions.
ru: Допустимые типы: @extensions.

en: Images must be exactly <strong>@size</strong> pixels.
ru: Изображения должны быть ровно <strong>@size</strong> пикселей.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
ru: Изображения должны быть больше <strong>@min</strong> пикселей. Изображения превышающие <strong>@max</strong> пикселей будут уменьшены.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
ru: Изображения должны быть более <strong>@min</strong> пикселей.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
ru: Изображения более <strong>@max</strong> пикселей будут отмаcштабированы.

en: @size limit.
ru: Ограничение @size.
