Bootstrap Materialize DateTime Picker (6.0.0) - en to ca translation catalogue (15 entries)

en: None
ca: Cap

en: Sunday
ca: diumenge

en: Monday
ca: dilluns

en: Tuesday
ca: dimarts

en: Wednesday
ca: dimecres

en: Thursday
ca: dijous

en: Friday
ca: divendres

en: Saturday
ca: dissabte

en: 5 minutes
ca: 5 minuts

en: 10 minutes
ca: 10 minuts

en: 15 minutes
ca: 15 minuts

en: 30 minutes
ca: 30 minuts

en: Date and time
ca: Data i hora

en: Date type
ca: Tipus de data

en: Date only
ca: Només data
