Matomo Analytics (8.x-1.10) - en to cs translation catalogue (39 entries)

en: Pages
cs: Stránky

en: Value
cs: Hodnota

en: Search
cs: Hledat

en: Variable
cs: Proměnná

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: General settings
cs: Obecné nastavení

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Page
cs: Stránka

en: Visibility
cs: Viditelnost

en: Roles
cs: Role

en: Message type
cs: Typ zprávy

en: Downloads
cs: Stažení souborů

en: Users
cs: Uživatelé

en: Messages
cs: Zprávy

en: Not configured
cs: Nenastaveno

en: Domains
cs: Domény

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
cs: @module (<span class="admin-enabled">povolen</span>)

en: Error message
cs: Chybová zpráva

en: Warning message
cs: Zpráva s varováním

en: Not restricted
cs: Není omezeno

en: Status message
cs: Zpráva o stavu

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
cs: Zadejte stránky použitím jejich cest. Na každý řádek zadejte jednu cestu. Znak '*' je zástupný znak. Cesta může být například %blog pro stránku blogu nebo %blog-wildcard pro každý osobní blog. %front je úvodní stránka.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
cs: Stránky, kde PHP kód vrátí <code>TRUE</code> (jen pro experty)

en: Pages or PHP code
cs: Stránky nebo PHP kód

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
cs: Pokud je zvolen PHP kód, vkládejte kód mezi značky %php. Pamatujte, že provedení nesprávného PHP kódu může tento web rozbít.

en: Not customizable
cs: Nelze přizpůsobit

en: Restricted to certain pages
cs: Omezený na určitý stránky

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
cs: Toto pole bylo zakázáno, protože nemáte dostatečná oprávnění k jeho úpravě.

en: Local cache has been purged.
cs: Mezipaměť byla vyčištěna.

en: No customization allowed
cs: Přizpůsobení není povoleno

en: The listed pages only
cs: Pouze uvedené stránky

en: A single domain (default)
cs: Jedna doména (výchozí)

en: Domain: @domain
cs: Doména: @domain

en: One domain with multiple subdomains
cs: Jedna doména s více subdoménami

en: Examples: @domains
cs: Příklady: @domains

en: Add to the selected roles only
cs: Přidat pouze k vybraným rolím

en: Add to every role except the selected ones
cs: Přidat ke všem rolím, kromě vybraných
