Matomo Analytics (8.x-1.15) - en to fi translation catalogue (111 entries)

en: Pages
fi: Sivut

en: enabled
fi: käytössä

en: Status
fi: Tila

en: Value
fi: Arvo

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Search
fi: Etsi

en: Weight
fi: Paino

en: Variable
fi: Muuttuja

en: Container
fi: Säiliö

en: Containers
fi: Säiliöt

en: Add container
fi: Lisää säiliö

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Label
fi: Tunnus

en: Default
fi: Oletus

en: Advanced settings
fi: Edistyneet asetukset

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Page
fi: Sivu

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Message type
fi: Viestin tyyppi

en: Downloads
fi: Lataukset

en: Role
fi: Rooli

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Messages
fi: Viestit

en: Scope
fi: Kohde

en: Privacy
fi: Yksityisyys

en: Not configured
fi: Ei asetettu

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Domains
fi: Domainit

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
fi: @module (<span class="admin-enabled">päällä</span>)

en: Error message
fi: Virheviesti

en: Add tracking to specific pages
fi: Lisää jäljitys valituille sivuille

en: Warning message
fi: Varoitusviesti

en: Add tracking for specific roles
fi: Lisää jäljitys valituille rooleille

en: Track translation sets as one unit
fi: Jäljitä käännössarjat yhtenä yksikkönä

en: When a node is part of a translation set, record statistics for the originating node instead. This allows for a translation set to be treated as a single unit.
fi: Jos solmu on osa käännössarjaa, kirjaa tilastot alkuperäiselle solmulle eikä käännökselle. Tämä mahdollistaa käännössarjojen käsittelyn yksittäisinä yksikköinä.

en: Track internal search
fi: Seuraa sisäisiä hakuja

en: Custom JavaScript code
fi: Muokattu Javascript-koodi

en: Code snippet (before)
fi: Koodinpätkä (ennen)

en: Code snippet (after)
fi: Koodinpätkä (jälkeen)

en: Do not include the &lt;script&gt; tags in the javascript code snippets.
fi: Älä lisää &lt;script&gt; tageja javascript-koodinpätkiin.

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
fi: Käyttäjie seuranta on oletusarvoisesti päällä mutta voit estää seurannan omalla kohdallasi.

en: Enable user tracking
fi: Ota käyttöön käyttäjien seuranta

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
fi: Käyttäjiä ei oletusarvoisesti seurata mutta voit erikseen ottaa käyttöön seurannan.

en: Slot
fi: Paikka

en: Not restricted
fi: Ei rajoitettu

en: Status message
fi: Tilanneviesti

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fi: Määrittele sivut käyttäen niiden polkuja. Syötä yksi riviä kohti. Merkki '*' toimii villinä korttina. Esimerkkeinä %blog blogeille tai %blog-villikortti jokaiselle henkilökohtaiselle blogille. %front on etusivu.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
fi: Sivut joilla tämä PHP koodi palauttaa <code>TRUE</code> (vain asiantuntijoille)

en: Pages or PHP code
fi: Sivuja tai PHP koodia

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
fi: Jos valittuna on PHP, syötä %php välissä oleva PHP koodi. Huomaa että virheellisen PHP koodin ajaminen saattaa rikkoa Drupal sivustosi.

en: Not customizable
fi: Ei mukautettavissa

en: Restricted to certain pages
fi: Rajoitettu tiettyihin sivuihin

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
fi: Kenttä on pois käytöstä koska käyttöoikeutesi eivät oikeuta muokkaamaan sen sisältöä.

en: Site search
fi: Sivustohaku

en: Locally cache tracking code file
fi: Tallenna seurantakooditiedosto lokaalisti välimuistiin

en: Custom variables
fi: Kustomoidut muuttujat

en: Slot number
fi: Paikkanumero

en: The custom variable name.
fi: Kustomoidun muuttujan nimi.

en: The custom variable value.
fi: Kustomoidun muuttujan arvo.

en: The scope for the custom variable.
fi: Kustomoidun muuttujan kohde.

en: The custom variable @slot-number requires a <em>Value</em> if a <em>Name</em> has been provided.
fi: Kustomoitu muuttuja @slot vaatii että <em>Arvo</em> on asetettu mikäli myös <em>Nimi</em> on asetettuna.

en: The custom variable @slot-number requires a <em>Name</em> if a <em>Value</em> has been provided.
fi: Kustomoitu muuttuja @slot vaatii että <em>Nimi</em> on asetettu mikäli myös <em>Arvo</em> on asetettuna.

en: The %element-title is using the following forbidden tokens with personal identifying information: @invalid-tokens.
fi: Elementin %element otsikko käyttää seuraavia kiellettyjä korvauskuvioita henkilötiedon tunnistamisessa: @invalid-tokens.

en: The role names the user account is a member of as comma separated list.
fi: Käyttäjätilin roolien nimet pilkuin eroteltuna listana.

en: The role ids the user account is a member of as comma separated list.
fi: Käyttäjätilin roolien ID:t pilkuin eroteltuna listana.

en: Locally cached tracking code file has been updated.
fi: Paikallisesti välimuistiin tallennettu seurantakooditiedosto on päivitetty.

en: Locally cached tracking code file has been saved.
fi: Paikallisesti välimuistiin tallennettu seurantakooditiedosto on tallennettu.

en: Local cache has been purged.
fi: Paikallinen välimuisti on tyhjennetty.

en: Tracking scope
fi: Jäljitystapa

en: Allow users to customize tracking on their account page
fi: Salli käyttäjien kustomoida seurantaa käyttäjäprofiilisivuillaan

en: No customization allowed
fi: Kustomointi on estetty

en: Tracking on by default, users with %permission permission can opt out
fi: Seuranta päällä oletuksena, käyttäjät joilla on %permission oikeus voivat ohittaa asetuksen

en: Tracking off by default, users with %permission permission can opt in
fi: Seuranta pois päältä oletuksena, käyttäjät joilla on %permission oikeus voivat ohittaa asetuksen

en: Every page except the listed pages
fi: Kaikki paitsi listatut sivut

en: The listed pages only
fi: Vain listatut sivut

en: Links and downloads
fi: Linkit ja lataukset

en: Track clicks on mailto links
fi: Seuraa mailto linkkien klikkauksia

en: List of download file extensions
fi: Lista ladattavien tiedostojen tiedostopäätteistä

en: Custom variable slot #@slot
fi: Kustomoidun muuttujan paikka #@slot

en: Custom variable name #@slot
fi: Kustomoidun muuttujan nimi #@slot

en: Custom variable value #@slot
fi: Kustomoidun muuttujan arvo #@slot

en: User role names
fi: Käyttäjäroolien nimet

en: User role ids
fi: Käyttäjäroolien ID:t

en: Opt-in or out of tracking
fi: Estä tai salli seuranta

en: Allow users to decide if tracking code will be added to pages or not.
fi: Salli käyttäjien päättää, lisätäänkö seurantakoodi sivuille vaiko ei.

en: Use PHP for tracking visibility
fi: Käytä PHP:tä näkyvyyden seuraamisessa

en: On by default with opt out
fi: Päällä oletuksena, seurannan estäminen on mahdollista

en: Off by default with opt in
fi: Pois päältä oletuksena, seurannan salliminen on mahdollista

en: Not tracked
fi: Ei seurannassa

en: What are you tracking?
fi: Mitä jäljität?

en: A single domain (default)
fi: Yksittäinen domain (oletus)

en: One domain with multiple subdomains
fi: Yksitäinen domain jolla on useampia alidomaineja

en: Examples: @domains
fi: Esimerkkejä: @domains

en: Add to the selected roles only
fi: Lisää vain valituille rooleille

en: Add to every role except the selected ones
fi: Lisää kaikille rooleille paitsi valituille

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
fi: Jos yksikään rooleista ei ole valittuna, kaikkia käyttäjiä seurataan. Jos käyttäjällä on jokin valituista rooleista, käyttäjää seurataan (tai ei seurata, ylläolevasta asetuksesta riippuen).

en: All pages with exceptions
fi: Kaikki sivut poikkeuksin

en: Excepted: @roles
fi: Poikkeukset: @roles

en: A single domain
fi: Yksittäinen domain

en: Universal web tracking opt-out
fi: Yleismaailmallinen verkkoseurannan esto

en: No privacy
fi: Ei yksityisyyttä

en: @items enabled
fi: @items käytössä

en: You have opted out from tracking via browser privacy settings.
fi: Seurantasi on estetty selaimen yskityisyysasetuksilla.

en: Outbound links
fi: Ulos osoittavat linkit

en: Enter PHP code in the field for tracking visibility settings.
fi: Syötä PHP koodia kenttään seurataksesi näkyvyysasetuksia.

en: Mailto links
fi: Mailto linkit

en: Track messages of type
fi: Seuraa viestejä joiden tyyppi on

en: Add @entity-type
fi: Lisää @entity-type
