Matomo Analytics (8.x-1.22) - en to ku translation catalogue (30 entries)

en: Pages
ku: پەڕەکان

en: enabled
ku: چالاکە

en: Status
ku: ڕەوش

en: Value
ku: نرخ

en: disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Search
ku: گەڕان

en: Weight
ku: سەنگ

en: Variable
ku: گۆڕاو

en: Category
ku: پۆل

en: Add container
ku: زیادکردنی کۆگا

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: General settings
ku: سازکارییە گشتییەکان

en: Label
ku: پێناس

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Advanced settings
ku: ڕێکخستنە پێشکەوتووەکان

en: Statistics
ku: ئامار

en: Page
ku: پەڕە

en: Visibility
ku: بینایی

en: Roles
ku: ڕۆڵەکان

en: Role
ku: ڕۆل

en: Users
ku: بەکارهێنەران

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
ku: @module (<span class="admin-enabled">چالاکە</span>)

en: Error message
ku: هەڵەپەیام

en: Warning message
ku: پەیامی ئاگاداری

en: Not restricted
ku: سنووردراو نەکراوە

en: Status message
ku: پەیامی ڕەوش

en: Pages or PHP code
ku: پەڕەکان یانی کۆدی PHP
