Matomo Analytics (8.x-1.26) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: enabled
pt: ativo

en: Status
pt: Estado

en: Value
pt: Valor

en: disabled
pt: inativo

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Search
pt: Pesquisar

en: Weight
pt: Peso

en: Category
pt: Categoria

en: Add container
pt: Criar contentor

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Predefinido

en: Advanced settings
pt: Definições avançadas

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: Page
pt: Página

en: Visibility
pt: Visibilidade

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Role
pt: Grupo

en: Users
pt: Utilizadores

en: Messages
pt: Mensagens

en: Keyword
pt: Palavra-chave

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: Not restricted
pt: Não restringido

en: Status message
pt: Mensagem de estado

en: Restricted to certain pages
pt: Restringido a determinadas páginas

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
pt: Este campo foi desactivado porque não possui permissões suficientes para o editar.

en: Add @entity-type
pt: Adicionar @entity-type
