Matomo Analytics (8.x-1.6) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Value
hi: मान

en: Search
hi: खोज

en: Variable
hi: परिवर्ती

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: Statistics
hi: आँकड़े

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Visibility
hi: दर्शनीयता

en: Roles
hi: भूमिका

en: Role
hi: भूमिका

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Messages
hi: संदेश

en: Privacy
hi: गोपनीयता

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
hi: @module (<span class="admin-enabled">सक्षम</span>)

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: Not restricted
hi: प्रतिबंधित नहीं

en: Status message
hi: स्थिति संदेश

en: Restricted to certain pages
hi: कुछ पन्नों के लिए प्रतिबंधित

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
hi: इस क्षेत्र को निष्क्रिय कर दिया गया है क्योंकि इसे संपादित करने के लिए आपके पास पर्याप्त अनुमति नहीं है
