Matomo Reports (8.x-1.1) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Search
fr: Rechercher

en: Settings
fr: Paramètres

en: Times
fr: Fois

en: Keywords
fr: Mots-clés

en: Last month
fr: Mois dernier

en: Filter
fr: Filtrer

en: Downloads
fr: Téléchargements

en: No data available.
fr: Aucune donnée disponible.

en: Token auth
fr: Jeton d'authentification ("token auth")

en: Today
fr: Aujourd'hui

en: Yesterday
fr: Hier

en: When
fr: Quand

en: Operating system
fr: Système d'exploitation

en: Campaigns
fr: Campagnes

en: Analytics
fr: Statistiques

en: Last week
fr: Semaine dernière

en: Last year
fr: Année dernière

en: Locations
fr: Emplacements

en: Websites
fr: Sites web

en: Browser families
fr: Familles de navigateurs

en: Loading data...
fr: Chargement des données...

en: Visitors
fr: Visiteurs

en: Outlinks
fr: Liens sortants

en: Visits
fr: Visites

en: Search Engines
fr: Moteurs de recherche

en: Goals
fr: Objectifs

en: Page views
fr: Visualisations de pages

en: Screen resolution
fr: Résolution d'écran

en: Client configuration
fr: Configuration du client

en: Allowed sites
fr: Sites autorisés

en: List sites you want restrict your users access to.
fr: Listez les sites auxquels vous souhaitez restreindre l'accès à vos utilisateurs.

en: The validation of "@url" failed with an exception "@error" (HTTP code @code).
fr: La validation de "@url" a échoué avec une exception "@error" (code HTTP @code).
