Matomo Reports (8.x-1.1) - en to ja translation catalogue (25 entries)

en: Pages
ja: ページ

en: Actions
ja: アクション

en: Overview
ja: 概観

en: Search
ja: 検索

en: Settings
ja: 設定

en: Times
ja: 時間

en: Keywords
ja: キーワード

en: Last month
ja: 先月

en: Site
ja: サイト

en: Filter
ja: フィルター

en: Downloads
ja: ダウンロード

en: No data available.
ja: 利用可能なデータはありません。

en: Today
ja: 今日

en: Yesterday
ja: 昨日

en: Last week
ja: ここ1週間

en: Last year
ja: ここ1年

en: Locations
ja: 場所

en: Websites
ja: ウェブサイト

en: The validation of "@url" failed with error "@error" (HTTP code @code).
ja: "@url" の検証が "@error" で失敗しました。（HTTPコード @code）

en: Browser families
ja: ブラウザーファミリー

en: Loading data...
ja: データを読み込み中...

en: Reports on your website visitors, your popular pages, the search engines keywords they used... and so much more.
ja: サイト訪問者に関すること（人気のあるページ、使用した検索エンジンのキーワード、等々）をレポートします。

en: Visitors
ja: 訪問者

en: Outlinks
ja: 外部リンク

en: Visits
ja: ビジット
