Matrix API (2.0.6) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Username
de: Benutzername

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Password
de: Passwort

en: Message type
de: Nachrichtentyp

en: Data
de: Daten

en: Web Services
de: Webservices

en: Room
de: Raum

en: The email's message body.
de: Der Nachrichtentext der E-Mail.

en: Plain text message
de: Klartextnachricht

en: HTML formatted message
de: Als HTML formatierte Nachricht
