Matterport Embed (unofficial) (2.0.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Value
hi: मान

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Size
hi: आकार

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Add
hi: जोड़ें

en: ID
hi: आईडी

en: Create
hi: बनाएँ

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Option
hi: विकल्प

en: Style
hi: अंदाज

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: pixels
hi: पिक्सेल
