Mautic API (2.0.3) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Description
hi: उल्लेख

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Machine name
hi: मशीन नाम
