Mautic API (2.0.3) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Description
pt: Descrição

en: Password
pt: Senha

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Source URL
pt: URL de origem

en: Public Key
pt: Chave pública

en: Instructions
pt: Instruções de preparação

en: Unknown error
pt: Erro desconhecido

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Authentication type
pt: Tipo de autenticação

en: Secret
pt: Segredo

en: HTTP Basic Authentication
pt: Autenticação Básica HTTP
