Mautic API (2.0.4) - en to ca translation catalogue (10 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Description
ca: Descripció

en: Password
ca: Contrasenya

en: Name
ca: Nom

en: Label
ca: Etiqueta

en: Source URL
ca: URL d'origen

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: HTTP Basic Authentication
ca: Identificació bàsica per HTTP

en: HTTP Protocol
ca: Protocol HTTP
