Mautic Paragraph (1.0.0-beta2) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Password
fr: Mot de passe

en: Text
fr: Texte

en: Layout
fr: Mise en page

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Form
fr: Formulaire

en: HTTP protocol
fr: protocole HTTP

en: The HTTP protocol to use for sending queries.
fr: Le protocole HTTP à utiliser pour envoyer les requêtes.

en: Basic Auth
fr: Authentification basique

en: The HTTP protocol to use for sending queries
fr: Le protocole HTTP à utiliser pour envoyer les requêtes
