MaxLength (3.1.1) - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: Fields
fr: Champs

en: Maximum length
fr: Taille maximale

en: About
fr: À propos

en: Count down message
fr: Message de décompte

en: Hard limit
fr: Limite stricte

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
fr: Contenu limité à @limit caractères, restant : <strong>@remaining</strong>

en: The maximum number of characters in the field.
fr: Le nombre maximum de caractères dans le champ.
