MAYO (8.x-1.0-beta7) - en to id translation catalogue (49 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Miscellaneous settings
id: Pengaturan lainnya

en: Help
id: Bantuan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Custom
id: Tersuai

en: Text color
id: Warna teks

en: Display breadcrumb
id: Tampilkan breadcrumb

en: Link color
id: Warna tautan

en: Top left
id: Kiri atas

en: Top right
id: Kanan atas

en: Bottom right
id: Kanan bawah

en: Bottom left
id: Kiri bawah

en: Tabs
id: Tab

en: Font settings
id: Pengaturan Font

en: Page width
id: Lebar halaman

en: Green
id: Hijau

en: Blue
id: Biru

en: Orange
id: Oranye

en: Layout settings
id: Pengaturan tata letak

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: First sidebar
id: Sidebar pertama

en: Style settings
id: Pengaturan gaya

en: Top center
id: Tengah atas

en: Bottom center
id: Tengah bawah

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Footer first column
id: Footer kolom pertama

en: Footer second column
id: Footer kolom kedua

en: Footer third column
id: Footer kolom ketiga

en: Footer fourth column
id: Footer kolom keempat

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua

en: Sidebar background
id: Latar samping

en: Sidebar borders
id: Bingkai sidebar

en: Footer background
id: Latar footer

en: Title and slogan
id: Judul dan slogan

en: Center left
id: Kiri tengah

en: Center right
id: Kanan tengah

en: Banner top
id: Banner atas

en: Banner bottom
id: Banner bawah

en: Top first column
id: kolom Pertama atas

en: Top second column
id: kolom kedua atas

en: Top third column
id: kolom ketiga atas

en: Top fourth column
id: kolom keempat Atas

en: Bottom first column
id: Bawah kolom pertama

en: Bottom second column
id: Bawah kolom kedua

en: Bottom third column
id: Bawah kolom ketiga

en: Bottom fourth column
id: Bawah kolom keempat
