MAYO (8.x-1.0-rc1) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Help
fa: راهنما

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Custom
fa: سفارشی

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Link color
fa: رنگ واصلی

en: Bottom right
fa: پائین راست

en: Bottom left
fa: پائین چپ

en: Tabs
fa: زبانه ها

en: Green
fa: سبز

en: Blue
fa: آبی

en: Layout settings
fa: تنظیمات آرایش

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم

en: Sidebar background
fa: رنگ زمینه ی نوار کناری

en: Sidebar borders
fa: حاشیه‌ های نوار کناری

en: Footer background
fa: رنگ زمینه‎ی قسمت پایینی

en: Title and slogan
fa: عنوان و شعار سایت

en: Submitted by @author_name on @date
fa: تقدیم شده توسط  @author_name در @date
