MAYO (8.x-1.2) - en to pl translation catalogue (53 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Miscellaneous settings
pl: Różne ustawienia

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to parent page
pl: Wyświetla stronę nadrzędną

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Custom
pl: Własne

en: Up
pl: W górę

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Unit
pl: Jednostka

en: Link color
pl: Kolor odnośników

en: Top left
pl: Lewy górny róg

en: Top right
pl: Prawy górny róg

en: Bottom right
pl: Prawy dolny róg

en: Bottom left
pl: Lewy dolny róg

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Next page
pl: Następna strona

en: Font settings
pl: Ustawienia czcionki

en: Page width
pl: Szerokość strony

en: Pink
pl: Różowy

en: Green
pl: Zielony

en: Blue
pl: Niebieski

en: Orange
pl: Pomorańczowy

en: Layout settings
pl: Ustawienia widoku

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: -None-
pl: - Brak -

en: Landscape
pl: Krajobraz

en: Portrait
pl: Portret

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: First sidebar
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Second sidebar
pl: Drugi pasek boczny

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Style settings
pl: Ustawienia stylu

en: Top center
pl: Górny środek

en: Bottom center
pl: Dolny środek

en: Sidebar background
pl: Tło paska bocznego

en: Sidebar borders
pl: Obrys paska bocznego

en: Footer background
pl: Tło stopki

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Title and slogan
pl: Tytuł i slogan

en: Highlight color
pl: Kolor wyróżnienia

en: Center left
pl: Lewy bok po środku

en: Center right
pl: Prawy bok po środku

en: Page background
pl: Tło strony

en: Blue Sky
pl: Błękitne niebo

en: Book outline for @book.title
pl: Spis treści książki dla @book.title

en: Book traversal links for
pl: Odnośniki nawigacji książki

en: Site header
pl: Nagłówek strony

en: Page @items.current
pl: Strona @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date

en: Show &mdash; @configuration.label
pl: Pokaż &mdash; @configuration.label

en: Hide &mdash; @configuration.label
pl: Ukryj &mdash; @configuration.label
