MAYO (8.x-1.3) - en to da translation catalogue (46 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to parent page
da: Gå til overordnet side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Custom
da: Tilpasset

en: Up
da: Op

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Unit
da: Enhed

en: Link color
da: Linkfarve

en: Top left
da: Øverst til venstre

en: Top right
da: Øverst til højre

en: Bottom right
da: Nederst til højre

en: Bottom left
da: Nederst til venstre

en: Tabs
da: Faner

en: Next page
da: Næste side

en: Font settings
da: Skrifttypeindstillinger

en: Green
da: Grøn

en: Blue
da: Blå

en: Layout settings
da: Layoutindstillinger

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Landscape
da: Landskab

en: Portrait
da: Portræt

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: First sidebar
da: Første sidepanel

en: Second sidebar
da: Andet sidepanel

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Style settings
da: Indstillinger for style

en: Top center
da: Top midt

en: Bottom center
da: Bund midt

en: Sidebar background
da: Sidebar baggrund

en: Sidebar borders
da: Sidebar rammer

en: Footer background
da: Footer baggrund

en: Previous page
da: Forrige side

en: Title and slogan
da: Titel og slogan

en: Center left
da: Center venstre

en: Center right
da: Center højre

en: Shortcut module link
da: Shortcut-modul link

en: Book outline for @book.title
da: Indholdsfortegnelse for @book.title

en: Book traversal links for
da: Bognavigations-links for

en: Site header
da: Sidehovede

en: Page @items.current
da: Side @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Show &mdash; @configuration.label
da: Vis &mdash; @configuration.label

en: Hide &mdash; @configuration.label
da: Skjul &mdash; @configuration.label
