MAYO (8.x-1.3) - en to nl translation catalogue (53 entries)

en: Miscellaneous settings
nl: Overige instellingen

en: Note:
nl: Opmerking:

en: Go to previous page
nl: Ga naar vorige pagina

en: Go to parent page
nl: Naar de bovenliggende pagina

en: Go to next page
nl: Ga naar volgende pagina

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Custom
nl: Aangepast

en: Up
nl: Omhoog

en: Text color
nl: Tekstkleur

en: Unit
nl: Eenheid

en: Link color
nl: Linkkleur

en: Top left
nl: Linksboven

en: Top right
nl: Rechtsboven

en: Bottom right
nl: Rechtsonder

en: Bottom left
nl: Linksonder

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Next page
nl: Volgende pagina

en: Font settings
nl: Lettertype instellingen

en: Teal
nl: Groenblauw

en: Pink
nl: Roze

en: Green
nl: Groen

en: Blue
nl: Blauw

en: Orange
nl: Oranje

en: Layout settings
nl: Opmaak-instellingen

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: -None-
nl: -Geen-

en: Landscape
nl: Landschap

en: Portrait
nl: Portret

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: First sidebar
nl: Eerste zijbalk

en: Second sidebar
nl: Tweede zijbalk

en: Pagination
nl: Paginering

en: Style settings
nl: Stijlinstellingen

en: Top center
nl: Middenboven

en: Bottom center
nl: Middenonder

en: Bubble
nl: Ballon

en: Layout style
nl: Lay-outstijl

en: Sidebar background
nl: Achtergrond zijbalk

en: Sidebar borders
nl: Randen zijbalk

en: Footer background
nl: Achtergrond voet

en: Previous page
nl: Vorige pagina

en: Title and slogan
nl: Titel en slogan

en: Center left
nl: Links centreren

en: Center right
nl: Rechts centreren

en: Star
nl: Ster

en: Book outline for @book.title
nl: Boekstructuur voor @book.title

en: Book traversal links for
nl: Boeknavigatie-links voor

en: Site header
nl: Site kop

en: Page @items.current
nl: Pagina @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
nl: Ingediend door @author_name op @date

en: Show &mdash; @configuration.label
nl: Toon &mdash; @configuration.label

en: Hide &mdash; @configuration.label
nl: Verberg &mdash; @configuration.label
