mbase (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (148 entries)

en: Forms
hu: Űrlapok

en: Home
hu: Címlap

en: Images
hu: Képek

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Description
hu: Leírás

en: new
hu: új

en: updated
hu: frissült

en: File information
hu: Fájlinformáció

en: Search
hu: Keresés

en: None
hu: Nincs

en: Weight
hu: Súly

en: Container
hu: Tároló

en: Go to previous page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: Go to parent page
hu: Ugrás a szülő lapra.

en: Go to next page
hu: Ugrás a következő oldalra

en: Preview
hu: Előnézet

en: Help
hu: Súgó

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Visible
hu: Látható

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Components
hu: Összetevők

en: n/a
hu: n. a.

en: Done
hu: Kész

en: Last post
hu: Utolsó bejegyzés

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Normal
hu: Általános

en: Advanced
hu: Haladó

en: Up
hu: Fel

en: General
hu: Általános

en: Add new comment
hu: Új hozzászólás

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Topics
hu: Fórumtémák

en: Posts
hu: Bejegyzések

en: Buttons
hu: Gombok

en: Forums
hu: Fórumok

en: Changed
hu: Módosítva

en: Tabs
hu: Fülek

en: Next page
hu: Következő oldal

en: Go to last page
hu: Ugrás az utolsó oldalra

en: Enter the terms you wish to search for.
hu: A keresendő kifejezések megadása.

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Image title
hu: Kép címe

en: Other Settings
hu: Egyéb beállítások

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Breadcrumb visibility
hu: A morzsa láthatósága

en: Tables
hu: Táblázatok

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Prefix text
hu: Előtag

en: Circle
hu: Kör

en: Drag to re-order
hu: Átrendezés húzással

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
hu: A táblázaton végrehajtott változtatások az űrlap beküldéséig nem lesznek elmentve.

en: Pagination
hu: Oldalszámozás

en: Powered by Drupal
hu: Drupal működteti

en: support
hu: támogatás

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Tooltips
hu: Eszköztippek

en: Alternative text
hu: Alternatív szöveg

en: @number comments per page
hu: @number hozzászólás egy oldalon

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: (active tab)
hu: (aktív fül)

en: Hide summary
hu: Összefoglaló elrejtése

en: Edit summary
hu: Összefoglaló szerkesztése

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
hu: %filename kiválasztott fájl nem tölthető fel. Csak a következő kiterjesztések egyikével rendelkező fájlok tölthetőek fel: %extensions.

en: Previous page
hu: Előző oldal

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
hu: A sorok újrarendezése húzás helyett numerikus súlyuk alapján.

en: Show row weights
hu: Sorok súlyának mutatása

en: Hide row weights
hu: A sorok súlyának elrejtése

en: Text Formats
hu: Szövegformátumok

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Responsive Images
hu: Alkalmazkodó képek

en: Enable smooth scrolling
hu: Finom görgetés engedélyezése

en: List additional actions
hu: További műveletek felsorolása

en: Anchors
hu: Horgonyok

en: Rounded
hu: Lekerekített

en: You have unsaved changes.
hu: Nem mentett változások vannak.

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
hu: Ezzel a mezővel korlátlan számú fájl tölthető fel.

en: Responsive Tables
hu: Reszponzív táblázatok

[ctx: Sort order]
en: Order
hu: Rendezés

en: Override Global Settings
hu: Általános beállítások felülírása

en: Only in admin areas
hu: Csak az adminisztrációs területeken

en: Show "Home" breadcrumb link
hu: „Címlap” hivatkozás mutatása a morzsában

en: Show current page title at end
hu: Aktuális oldal címének mutatása a morzsa végén

en: Inverse
hu: Fordított

en: Navbar Position
hu: Navbar pozíciója

en: Select your Navbar position.
hu: Navbar pozíciójának kiválasztása

en: Static Top
hu: Statikusan fent

en: Fixed Top
hu: Lap tetején rögzítve

en: Fixed Bottom
hu: Lap alján rögzítve

en: Inverse navbar style
hu: Fordított navbar stílus

en: Select if you want the inverse navbar style.
hu: A fordított navbar stílus kiválasztása.

en: .well (normal)
hu: .well (általános)

en: .well-sm (small)
hu: .well-sm (kicsi)

en: .well-lg (large)
hu: .well-lg (nagy)

en: Region wells
hu: Régió „well”-ek

en: Bootstrap Wells
hu: Bootstrap „Well”-ek

en: One file only. | Maximum @count files.
hu[0]: Csak egy fájl.
hu[1]: Legfeljebb @count fájl.

en: Popovers
hu: Felugró üzenetek

en: If your site has a module dedicated to handling breadcrumbs already, ensure this setting is enabled.
hu: Mindenképp engedélyezni kell ezt a beállítást ha már van olyan modul telepítve ami a morzsákat kezeli.

en: If your site has a module dedicated to handling breadcrumbs already, ensure this setting is disabled.
hu: Mindenképp tiltani kell ezt a beállítást ha már van olyan modul telepítve ami a morzsákat kezeli.

en: Fix anchor positions
hu: Rögzített horgony pozíció

en: Ensures anchors are correctly positioned only when there is margin or padding detected on the BODY element. This is useful when fixed navbar or administration menus are used.
hu: Biztosítja, hogy a horgonyok csak abban az esetben legyenek megfelelően elhelyezve, ha a „BODY” elemhez van beállítva „margin” vagy „padding”. Hasznos a rögzített navbar vagy adminisztrációs menük használatakor.

en: Toggle navigation
hu: Navigáció átkapcsolása

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: @size Buttons
hu: @size Gombok

en: @shape Images
hu: @shape Képek

en: Extra Small
hu: Extra kicsi

en: Default button size
hu: Alapértelmezés szerinti gombméret

en: Colorize Buttons
hu: Gombok színezése

en: Iconize Buttons
hu: Ikonok hozzáadása gombokhoz

en: Default image shape
hu: Alapértelmezés szerinti képforma

en: Images in Bootstrap 3 can be made responsive-friendly via the addition of the <code>.img-responsive</code> class. This applies <code>max-width: 100%;</code> and <code>height: auto;</code> to the image so that it scales nicely to the parent element.
hu: A képek a Bootstrap 3-ban reszponzívvá tehetőek a <code>.img-responsive</code> osztály hozzáadásával. Az osztály alkalmazza a képekre a <code>max-width: 100%;</code> és a <code>height: auto;</code> beállítást, így a kép megfelelően fog átméreteződni a szülőelemhez.

en: Bordered table
hu: Keretes táblázat

en: Add borders on all sides of the table and cells.
hu: Keret hozzáadása a táblázat és a cellák minden oldalához.

en: Condensed table
hu: Tömörített táblázat

en: Make tables more compact by cutting cell padding in half.
hu: Tömörebbé teszi a táblázatokat a belső margók félbevágásával.

en: Hover rows
hu: „Egér az elem felett” sorok

en: Enable a hover state on table rows.
hu: „Egér az elem felett” állapot engedélyezése a táblázat sorain.

en: Striped rows
hu: Csíkozott sorok

en: Add zebra-striping to any table row within the <code>&lt;tbody&gt;</code>. <strong>Note:</strong> Striped tables are styled via the <code>:nth-child</code> CSS selector, which is not available in Internet Explorer 8.
hu: Zebra-csíkozás hozzáadása a táblázat minden sorához a <code>&lt;tbody&gt;</code> címkén belül. <strong>Megjegyzés:</strong> A táblázatok csíkozása az <code>:nth-child</code> CSS kiválasztó segítségével történik mely az Internet Explorer 8-ban nem érhető el.

en: Responsive tables
hu: Reszponzív táblázatok

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
hu: Még nincsenek tartalomtípusok létrehozva. A <a href="@create_content">tartalomtípus létrehozása oldalon</a> lehet új tartalomtípusokat hozzáadni.

en: Book outline for @book.title
hu: @book.title könyvvázlata

en: Book traversal links for
hu: Könyv kereszthivatkozásai ehhez:

en: Make required elements display as an error
hu: A kötelezően kitöltendő elemeket hibaként jelenítse meg

en: If an element in a form is required, enabling this will always display the element with a <code>.has-error</code> class. This turns the element red and helps in usability for determining which form elements are required to submit the form.  This feature compliments the "JavaScript > Forms > Automatically remove error classes when values have been entered" feature.
hu: Ha ez engedélyezett, az űrlapok kötelezően kitöltendő elemeihez mindig hozzá lesz rendelve a <code>.has-error</code> osztály. Ez az elem színét vörösre változtatja ezzel segítve annak eldöntését, hogy az űrlap mely elemeit kell kötelezően kitölteni ahhoz, hogy beküldhető legyen. Ez a beállítási lehetőség kiegészíti a "JavaScript > Űrlapok > Értékek beírásakor automatikusan eltávolítja a hibaosztályokat" funkciót.

en: Automatically remove error classes when values have been entered
hu: Értékek beírásakor automatikusan eltávolítja a hibaosztályokat

en: If an element has a <code>.has-error</code> class attached to it, enabling this will automatically remove that class when a value is entered. This feature compliments the "General > Forms > Make required elements display as an error" feature.
hu: Ha ez engedélyezett, érték beírásakor automatikusan eltávolítja az elemről a <code>.has-error</code> osztályt. Ez a beállítási lehetőség kiegészíti az "Álatlános > Űrlapok > A kötelezően kitöltendő elemeket hibaként jelenítse meg" funkciót.

en: First page
hu: Első oldal

en: Allowed types: @extensions.
hu: Engedélyezett típusok: @extensions.

en: Page @items.current
hu: @items.current. oldal

en: Images must be exactly <strong>@size</strong> pixels.
hu: A képeknek pontosan <strong>@size</strong> pixel méretűnek kell lenniük.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
hu: Képeknek <strong>@min</strong> képpontnál nagyobbnak kell lenniük, a <strong>@max</strong> képpontnál nagyobbak viszont le lesznek kicsinyítve.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
hu: A képeknek <strong>@min</strong> pixelnél nagyobbnak kell lenniük.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
hu: A <strong>@max</strong> képpontnál nagyobb képek le lesznek kicsinyítve.

en: By @author @time ago
hu: @author által @time ideje

en: Fluid container
hu: Rugalmas befoglaló

en: Use <code>.container-fluid</code> class. See <a href="http://getbootstrap.com/css/#grid-example-fluid">Fluid container</a>
hu: <code>.container-fluid</code> osztály használata. további információ: <a href="http://getbootstrap.com/css/#grid-example-fluid">Rugalmas befoglaló</a>

en: CDN provider: %provider
hu: CDN szállító: %provider

en: Preview of the Bootstrap theme
hu: A <em>Bootstrap</em> smink előnézete

en: Preview of the @title Bootswatch theme
hu: @title <em>Bootswatch</em> smink előnézete

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: @size limit.
hu: @size korlát.
