mbase (8.x-1.1) - en to ar translation catalogue (68 entries)

en: Forms
ar: الاستمارات

en: Home
ar: الرئيسية

en: Images
ar: الصور

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Description
ar: الوصف

en: new
ar: جديد

en: updated
ar: التحديث

en: File information
ar: معلومات الملف

en: Search
ar: بحث

en: None
ar: لا شيء

en: Weight
ar: الوزن

en: Container
ar: حاوية

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to parent page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأم

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Preview
ar: معاينة

en: Help
ar: المساعدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Small
ar: صغير

en: Large
ar: كبير

en: Visible
ar: مرئي

en: Display
ar: العرض

en: Components
ar: المكونات

en: n/a
ar: غير متوفر

en: Done
ar: تمّ

en: Last post
ar: آخر موضوع

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Normal
ar: طبيعي

en: Advanced
ar: متقدم

en: Up
ar: اعلى

en: General
ar: عام

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Hidden
ar: مخفي

en: Show
ar: عرض

en: Topics
ar: المناقشات

en: Posts
ar: المحتوى

en: Buttons
ar: الأزرار

en: Forums
ar: المنتديات

en: Changed
ar: تم التغير

en: RSS Feed
ar: تلقيمة RSS

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Enter the terms you wish to search for.
ar: أدخل العبارات التي تريد البحث عنها.

en: Hide
ar: إخفاء

en: Image title
ar: عنوان الصورة

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Trigger
ar: المُطلِق

en: Drag to re-order
ar: اسحب لتغير الترتيب

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ar: التغييرات الحادثة على هذا الجدول لن تُحفظ إلا بعد إرسال الاستمارة.

en: Powered by Drupal
ar: يستخدم دروبال

en: @number comments per page
ar: @number تعليق في الصفحة

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: (active tab)
ar: (علامة التبويب النشطة)

en: Hide summary
ar: إخفاء الموجز

en: Edit summary
ar: تعديل الملخص

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
ar: لا يمكن رفع الملف المحدد %filename. يسمح فقط بالملفات ذات اللواحق التالية: %extensions.

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
ar: إعادة ترتيب السطور حسب وزن رقمي بدلا من سحبها.

en: Show row weights
ar: إظهار أوزان الأسطر

en: Hide row weights
ar: إخفاء أوزان السطور

en: Text Formats
ar: تنسيقات النص

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
ar: يمكن تحميل عدد لا محدود من الملفات لهذا الحقل

en: One file only. | Maximum @count files.
ar[0]: ملف واحد فقط.
ar[1]: Maximum @count files.

en: Book outline for @book.title
ar: خطوط الكتاب العريضة لعنوان @book.

en: Book traversal links for
ar: كتاب روابط اجتياز لـ
