mbase (8.x-1.1) - en to ca translation catalogue (87 entries)

en: Forms
ca: Formularis

en: Home
ca: Inici

en: Images
ca: Imatges

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Description
ca: Descripció

en: new
ca: nou

en: updated
ca: actualitzat

en: File information
ca: Informació del fitxer

en: Search
ca: Cerca

en: None
ca: Cap

en: Weight
ca: Pes

en: Container
ca: Contenidor

en: Go to previous page
ca: Vés a la pàgina anterior

en: Go to parent page
ca: Vés a la pàgina pare

en: Go to next page
ca: Vés a la pàgina següent

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Help
ca: Ajuda

en: Default
ca: Per defecte

en: Small
ca: Petit

en: Large
ca: Gran

en: Display
ca: Visualització

en: n/a
ca: n/d

en: Done
ca: Fet

en: Last post
ca: Darrer article

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Advanced
ca: Avançat

en: Up
ca: Amunt

en: Add new comment
ca: Afegeix un nou comentari

en: Hidden
ca: Ocult

en: Show
ca: Mostra

en: Topics
ca: Temes

en: Posts
ca: Articles

en: Buttons
ca: Botons

en: Forums
ca: Fòrums

en: Changed
ca: Canviat

en: RSS Feed
ca: Canal RSS

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Next page
ca: Pàgina següent

en: Go to last page
ca: Vés a la darrera pàgina

en: Enter the terms you wish to search for.
ca: Introduïu els termes que voleu cercar.

en: Hide
ca: Oculta

en: Image title
ca: Títol de la imatge

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut

en: Tables
ca: Taules

en: Primary tabs
ca: Pestanyes primàries

en: Secondary tabs
ca: Pestanyes secundàries

en: Trigger
ca: Activador

en: Prefix text
ca: Text prefix

en: Drag to re-order
ca: Arrossegueu per canviar l'ordre

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ca: Els canvis fets en aquesta taula no es desaran fins que no envieu el formulari.

en: Pagination
ca: Paginació

en: Powered by Drupal
ca: Funciona amb el Drupal

en: support
ca: suport

en: Breadcrumbs
ca: Fil d'ariadna

en: Status messages
ca: Missatges d'estat

en: Alternative text
ca: Text alternatiu

en: @number comments per page
ca: @number comentaris per pàgina

en: Main page content
ca: Contingut principal de la pàgina

en: (active tab)
ca: (pestanya activa)

en: Hide summary
ca: Amaga el resum

en: Edit summary
ca: Edita el resum

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer %filename seleccionat. Només són permesos els fitxers amb les següents extensions: %extensions.

en: Previous page
ca: Pàgina anterior

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
ca: Reordeneu les files per pes numèric en comptes d'arrossegar-les.

en: Show row weights
ca: Mostra el pes de les files

en: Hide row weights
ca: Amaga el pes de les files

en: Text Formats
ca: Formats de text

en: List additional actions
ca: Llista les accions addicionals

en: You have unsaved changes.
ca: Teniu canvis no desats.

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
ca: Es poden carregar un nombre il·limitat de fitxers en aquest camp.

[ctx: Sort order]
en: Order
ca: Ordena
    en context: Classifica l'ordre

en: One file only. | Maximum @count files.
ca[0]: Només un fitxer.
ca[1]: Màxim @count fitxers.

en: Site branding
ca: Marca del lloc

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ca: Encara no heu creat cap tipus de contingut. Aneu a la <a href="@create_content">pàgina de creació de tipus de contingut</a> per afegir un tipus de contingut nou.

en: Book outline for @book.title
ca: Esquema del llibre per @book.title

en: Book traversal links for
ca: Enllaços relacionats de

en: First page
ca: Primera pàgina

en: Allowed types: @extensions.
ca: Tipus permesos: @extensions.

en: Page @items.current
ca: Pàgina @items.current

en: Images must be exactly <strong>@size</strong> pixels.
ca: Les imatges han de ser exactament de <strong>@size</strong> píxels.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
ca: Les imatges han de ser més grans de <strong>@min</strong> píxels. Les imatges més grans de <strong>@max</strong> píxels es redimensionaran.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
ca: Les imatges han de ser més grans de <strong>@min</strong> píxels.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
ca: Les imatges més grans de <strong>@max</strong> píxels es redimensionaran.

en: By @author @time ago
ca: Per @author fa @time

en: Primary admin actions
ca: Accions principals d'administració

en: @size limit.
ca: Límit de @size.
