mbase (8.x-1.1) - en to he translation catalogue (86 entries)

en: Forms
he: טפסים

en: Home
he: דף הבית

en: Images
he: תמונות

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Description
he: תיאור

en: new
he: חדש

en: updated
he: עודכן

en: File information
he: מידע על הקובץ

en: Search
he: חיפוש

en: None
he: ללא

en: Weight
he: משקל

en: Container
he: מיכל

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: Go to parent page
he: לעמוד האב

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Help
he: עזרה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Small
he: קטן

en: Large
he: גדול

en: Visible
he: נראה

en: Display
he: תצוגה

en: Components
he: רכיבים

en: n/a
he: -ללא-

en: Done
he: בוצע

en: Last post
he: פרסום אחרון

en: Page title
he: כותרת דף

en: Normal
he: נורמלי

en: Advanced
he: מתקדם

en: Up
he: עולה

en: General
he: כללי

en: Add new comment
he: הוספת תגובה חדשה

en: Hidden
he: מוסתר

en: Show
he: הצג

en: Topics
he: נושאים

en: Posts
he: הודעות

en: Buttons
he: כפתורים

en: Forums
he: פורומים

en: Changed
he: השתנה

en: RSS Feed
he: הזנת RSS

en: Tabs
he: לשוניות

en: Next page
he: הדף הבא

en: Go to last page
he: לעמוד האחרון

en: Enter the terms you wish to search for.
he: הקלידו את המילים שברצונכם לחפש.

en: Hide
he: הסתרה

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Breadcrumb visibility
he: נראות פרורי לחם

en: Tables
he: טבלאות

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Trigger
he: גורם מפעיל

en: Prefix text
he: טקסט קידומת

en: Drag to re-order
he: גרירה לסידור מחדש

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
he: השינויים יישמרו רק לאחר משלוח הטופס

en: Pagination
he: דפדוף

en: Powered by Drupal
he: מונע באמצעות דרופל

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Alternative text
he: כיתוב חילופי

en: @number comments per page
he: @number תגובות בכל דף

en: Main page content
he: תוכן

en: (active tab)
he: (לשונית פעילה)

en: Hide summary
he: הסתרת תקציר

en: Edit summary
he: עריכת תקציר

en: Previous page
he: הדף הקודם

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
he: סדר מחדש שורות עפ"י חשיבות מספרית במקום גרירה.

en: Show row weights
he: הצגת משקלי שורות

en: Hide row weights
he: הסתרת משקלי שורות

en: Text Formats
he: מבני טקסט

en: Footer menu
he: תפריט בתחתית הדף

en: You have unsaved changes.
he: יש שינויים שעדיין לא נשמרו.

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
he: בשדה זה ניתן ניתן להעלות מספר בלתי מוגבל של קבצים.

[ctx: Sort order]
en: Order
he: סדר

en: Override Global Settings
he: דריסת הגדרות גלובליות

en: Only in admin areas
he: רק באזור הניהול

en: Show "Home" breadcrumb link
he: הצג את "דף הבית" בקישורי פרורי לחם

en: Show current page title at end
he: הצג את כותרת הדף הנוכחי בסופו

en: One file only. | Maximum @count files.
he[0]: קובץ אחד בלבד.
he[1]: לכל היותר  @count קבצים.

en: First page
he: דף ראשון

en: Allowed types: @extensions.
he: סוגים מותרים: @extensions.

en: Page @items.current
he: עמוד @items.current

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
he: על התמונות להיות גדולות מ <strong>@min</strong> פיקסלים. תמונות גדולות מ <strong>@max</strong> פיקסלים יוקטנו.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
he: על התמונות להיות גדולות מ <strong>@min</strong> פיקסלים.

en: By @author @time ago
he: ע"י @author לפני @time

en: @size limit.
he: מוגבל ל @size.
